Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odaları da akustik mekanlardandır ve ses izolasyonunun yapılması gerekli olan ve ciddi işlem gerektiren alanlardandır.

Müzik odalarında kullanılacak olan malzemelerin dekor açısından da uygun olması gerekmektedir. Kumaş kaplı paneller ortamın akustiğini düzenleme ve dekor açısından uygun malzemelerdir.

Müzik odalarında akustik seslerin düzenli olması oldukça önemli bir konudur. Yüksek ses çıkan ortamlar olduğundan dolayı, dışarıdan her hangi bir sesin içeriye girmesi ve içerideki sesin dışarıya çıkmasını engellemek için müzik odası ses yalıtım uygulamaları yapılmaktadır.

Bu odaların dış ortam sesinin sıfır derecesinde olması gerekmektedir. Dışarıdan gelecek en ufak bir gürültü dahi hatalara sebebiyet vermektedir.
Müzik odaları ses izolasyonu uygulama malzemeleri müzik odasındaki sesin frekans değerlerine göre seçilmektedir. Yüksek ses frekanslarında bariyerli akustik ve ses yalıtım süngerleri kullanılmaktadır.
Diğer ses frekansları için ise, tekno tocuh süngerler, akustik halılar, bariyerli süngerler, melamin bazlı süngerler, kumaş paneller ve akustik süngerler kullanılmaktadır.
İzmir Ses Yalıtım firması olarak, profesyonel ekibimiz ve kaliteli ürünlerimizle Müzik Odalarının akustik düzenlemelerini gerçekleştirmekteyiz.

Call Now ButtonHemen Teklif Alın