Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Dış mekanlardaki seslerin içeriye gelmesi, içerideki seslerin de dışarıya gitmesi ve bunları en maksimum düzeye indirilmesi gerekli olan alanların başında sinema salonları gelmektedir.

Genel olarak sinema salonları, alışveriş merkezleri ve eğlence mekanları gibi aktivite alanlarının içerisinde konumlandırıldıklarından ses izolasyonu en üst düzeyde uygulanması gerekmektedir.

Dışarıda bulunan insanların sinemadaki sesten etkilenmemelidir. Bu tür kalabalık ortamlarda olan sinema salonlarına dışarıdan her hangi bir ses de gelmemelidir.

Sinema izlemeye gelen insanlar sadece izledikleri filmin sesini duymalıdır.

Sinema salonlarında ses izolasyonu ile rahatsız edici seslerin geçişini engellemek için genelde taş yünü, strafor, cam yünü, piramit sünger gibi ses izolasyonunu sağlayan kaliteli malzemeler kullanılmalıdır.
Isı izolasyonu ve yapı elemanlarının oluşturmuş olduğu uyum ve denge ile gürültü sorunları ortadan kaldırılabilir. Yapı malzemeleri sayesinde iletilen ses miktarı azaltılır ve tamamen ortadan kaldırılır.

İzmir Ses Yalıtım Firması olarak, tecrübeli ekip arkadaşlarımız ve kullandığımız kaliteli ürünler ile Sinema Salonları, Ev Sinema odalarının ses yalıtım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Hemen Teklif Alın